Firma S-Probio założona w 2015r. to wynik 35 lat doświadczeń zawodowych i naukowych oraz synteza technologii z wielu branż.

Głównym celem było opracowanie produktów z zakresu probiotechnologii o najwyższych parametrach. Proponowany obecnie produkt jest częścią tego projektu.

 

PBM- probiominerał to połączenie czystych ekologicznie minerałów osadowych z technologią pożytecznych mikroorganizmów. Efektem jest innowacyjny, wysokojakościowy produkt o szerokim zastosowaniu.

 

PBM jest produktem trwałym, odpornym na temperaturę, posiada postać beżowego proszku. PBM jest biologicznym antidotum wobec agresji flory chorobotwórczej oraz różnorodnych toksyn. Produkt tworzy korzystne warunki dla dominacji pożytecznych organizmów, otwierając tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Jest więc produktem o dużych możliwościach.

 

Wśród nich należy wymienić:

- suplement diety

- rolnictwo

- budownictwo

- ochrona środowiska

 

 Jesteśmy obecnie na etapie badań i opracowywania szczegółowych procedur dla konkretnych kierunków. W badaniach nad zastosowaniem  PBM uczestniczy wiele zespołów  z wyższych uczelni jak również samodzielnych specjalistów z różnych specjalności.